Jarní pohár 2011

Zdeněk Mazal, 21. 3. 2011

Malá skupinka našich členů se vypravila zahájit sezónu na jedny z tradičních březnových závodů – Jarní pohár. Letos se konal v prakticky stejném prostoru jako v roce 2008, z osvědčeného shromaždiště v kempu Stříbrný rybník.

Organizace tradičně klapala, v lese to bylo po několika dnech dešťů hodně mokré, ale jinak poměrně rychlé – v tomto terénu se technicky náročná trať dá postavit zřejmě jen na mapě bez cest. Na druhou stranu bylo potřeba občas zpomalit a dát pozor na dohledávku, takže na jarní rozmapování tak akorát. Mapa byla v pohodě, takže vlastně není skoro o čem psát.

Snad kromě mojí občerstvovací historky – asi před dvěmi lety mi Karel jemně naznačil, že by mohla existovat souvislost mezi tím, že na dlouhé trati piju jen vodu a že po dvou hodinách běhu upadám do stavu letargie a do cíle se pak dostanu nějakou formou indiánského běhu. Vyzkoušel jsem proto energetický gel a ejhle, ono to pomáhá. Od té doby si gel beru prakticky na všechny klasiky. Jedinou nevýhodou je, že ho mám přidělaný sychrhajzkami ke kalhotům dederonu a na občerstvovačce mi trvá strašně dlouho než ho oddělám. V sobotu jsem proto zkusil nový postup, a sice že gel utrhnu / strčím si k puse i s dederonem (na mou omluvu mě tohle napadlo při tepovce 174). Tož jsem ho odšpunotoval a trhl – gel samozřejmě začal tryskat – na zem a já se zoufalstvím pozoroval jak mi koncentrovaná energie mizí před očima. Rychle jsem proto přisunul hlavu – a zbytek si vystříkal do levého oka. Gel jsem tedy měl po celém ksichtě, rukách, mapě a dederonu a protože na občerstvovačce jsem viděl jen vodu se sirupem, kterou jsem se umývat fakt nechtěl, spokojeně vyrazil na další část tratě…

Z našich výsledků:

 Kategorie D21B
 ===============
 1.      Hlavová Hana                ZBM8888      60,25
 29.      Najmanová Hana              VBM8555      91,23  +30,58
 32.      Gothardová Eva              VBM7752      96,33  +36,08

 Kategorie H21B
 ===============
 1.      Král Vojtěch                SSU8841      82,22
 3.      Fučík Karel                 VBM7246 R    91,58   +9,36
 9.      Mazal Zdeněk                VBM8103      97,35  +15,13

V neděli se běžely ve stejném prostoru štafety, tentokrát jsme se zúčastnili jen symbolicky – holky se nedaly dohromady, protože naše nová členka Hanka měla strach, zda by výkonnostně stačila – uklidnili jsme ji že naše dámské štafety splňují olympijskou myšlenku o účasti (i když příměr o černoších na lyžích se Evě už moc nepozdával). Chlapské štafetě onemocněl Vladan, takže soupeře pouze postrašil Adam na prvním úseku, ostatní již byli v Brně. Stránky závodů jsou tu.

1 komentář

 1. Comment by jitka
  23. 3. 2011 @ 23.31

  škoda, že tu není možnost kliknout na „líbí se mi“ jako na facebooku:-)
  a dámská štafeta se pochlapí, však ještě uvidíte!!

  a chtěla jsem taky napsat článek o tom svém 24h dlouhém výletu na běžkách, ale už je jaro, běžky letí do sklepa, tak si to schovám do ročenky…

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

 
© VSK MENDELU v Brně, oddíl OB 2008 - 2010